Rowerzyści czy terroryści?!

Na wstępie ostrzegam – to nie jest żart, dziś wieczorem ulicami Krakowa przejedzie Krakowska Masa Krytyczna. Miłośnicy jednośladów bez względu na trwające w stolicy Małopolski obchody Światowych Dni Młodzieży zdecydowali się zorganizować przejazd bicykli. W ten sposób, „n-ty” raz chcą zwrócić uwagę władz miasta na swoją obecność w Krakowie, choć umówmy się – wie o niej już chyba każdy sfrustrowany kierowca.

Krakowska Masa Krytyczna słynie głównie z krytyki. Rowerzyści wielokrotnie blokowali przejazd ulicami Krakowa. Data jest zawsze ta sama, piątek popołudnie – zazwyczaj to godziny wzmożonego ruchu i nie rzadko czas sporych nerwów dla kierowców.

Nie inaczej będzie i tym razem. Rowerzyści, bez względu na utrudnienia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży postanowili zorganizować przejazd. Ułatwieniem dla kierowców – o ile tak można to nazwać, będzie organizowanie przejazdu nie w centrum Krakowa, ale w Nowej Hucie. Rowerzyści przejadą następującymi ulicami:

Nowa Huta, Plac Centralny: Pomnik Solidarności – Plac Centralny (pełne okrążenie) – Al. Solidarności – Bulwarowa – Andersena – Stadionowa – Kocmyrzowska – Nad Dłubnią – Makuszyńskiego – Okulickiego – Kupały – Kruszwicka – Piasta Kołodzieja – Rondo Piastowskie – Mikołajczyka – Rondo Hipokratesa – Obrońców Krzyża – Ludźmierska – Rydza-Śmigłego – al. Róż – Plac Centralny (pełne okrążenie) – Pomnik Solidarności.

Przejazd będzie zabezpieczany przez policję. Kierowcy powinni przygotować się na spore utrudnienia. Gdy wyjadą już z zamkniętego w sporej części centrum Krakowa, będą musieli uporać się jeszcze z grupą rowerzystów, którzy z miłości do jednośladów uczynili sposób na doprowadzanie kierowców i mieszkańców do rozstroju nerwowego. Jedno jest pewne – ich przejazd w czasie Światowych Dni Młodzieży, z pewnością zostanie zapamiętany…

(pt)

8 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie