Rozbito gang narkotykowy. Zatrzymano 9 osób, w tle ogromne pieniądze

Funkcjonariusze z Krakowa i Chrzanowa rozbili gang handlarzy narkotyków. Zatrzymano 9 osób, z których 3 trafiły na najbliższe miesiące do aresztu.

Najpierw policjanci zatrzymali w Wieliczce Mercedesa, którym poruszał się mężczyzna mający związek z obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, zarówno na terenie województwa małopolskiego jak i śląskiego.

– W samochodzie znaleziono między innymi kokainę, tabletki ecstazy oraz mefedron, natomiast w wynajmowanym przez 32 – letniego mieszkańca powiatu krakowskiego garażu, hurtowe ilości marihuany, haszyszu, a także substancji psychoaktywnej CMC. W garażu zabezpieczono również różnego rodzaju prefabrykaty prawdopodobnie służące do wyrobu środków odurzających i psychoaktywnych. Kolejne narkotyki – MDMA, marihuanę, kokainę i amfetaminę znaleziono w miejscu zamieszkania zatrzymanego 32- latka – podaje policja.

Następnego dnia, we wczesnych godzinach porannych, ci sami funkcjonariusze, tym razem we współpracy z policjantami z komisariatów z Trzebini i Libiąża, zrealizowali drugą część zaplanowanej akcji, zatrzymując 8 kolejnych osób z terenu województwa śląskiego i powiatu chrzanowskiego oraz zabezpieczając kolejne partie środków odurzających i substancji psychotropowych, będących przedmiotem obrotu oraz przedmioty służące do ich porcjowania.

– W ramach przeprowadzonej realizacji zatrzymano łącznie 9 osób i zabezpieczono znaczne ilości narkotyków, w tym ponad 36 kg marihuany i haszyszu, niemal 8 kg amfetaminy, 330 g kokainy, 3 kg CMC i ponad 100 tabletek MDMA. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie ponad 230 tys. zł, 4120 euro i 2360 dolarów, wartościowe zegarki oraz sprzęt elektroniczny. Zaznaczyć trzeba, że łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok.1 800.000 z – podaje policja.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających i psychotropowych, które to przestępstwo zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Najnowsze

Co w Krakowie