Rozbudowa al. 29 Listopada. Kiedy zostanie rozebrany wiadukt przy Siewnej?

Ruszyła rozbudowa al. 29 Listopada. Co dzieje się na placu budowy? Trwają przygotowania do demontażu wiaduktu kolejowego, przeprowadzono pierwsze wycinki drzew kolidujących z inwestycją.

„Najintensywniejsze prace początku inwestycji trwają w rejonie ulicy Siewnej. Trwają tam przygotowania do przebudowy wiaduktu kolejowego w ciągu magistrali nr 8. Zdemontowano już fragment sieci trakcyjnej, słupów, rozpoczęto ustawianie fundamentów dla dodatkowych słupów naprężenia”- czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Wzdłuż magistrali kolejowej, w rejonie ul. Siewnej i pod wiaduktem zabezpieczane i przekładane są sieci światłowodowej i niskiego napięcia. Trwa także oczyszczanie skarp, jak i okolic ulicy Siewnej z pierwszej warstwy ziemi. Wykonywana jest tam platforma z płyt betonowych, na której zostanie ustawiony dźwig do demontażu fragmentu wiaduktu

Rozbiórka pierwszego fragmentu wiaduktu zostanie przeprowadzona ostatecznie w nocy z 15 na 16 grudni. We wtorek, 15 grudnia od godziny 19.00 mogą się pojawić chwilowe utrudnienia w ruchu na ul. Siewnej. Natomiast od 24.00 do 4.00 nieprzejezdna w rejonie ul. Siewnej będzie aleja 29 Listopada.

Już obecnie trwa też opracowywanie tymczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Lublańska i alei 29 Listopada na czas robót związanych z przekładkami instalacji podziemnych.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie