Rozbudowa ulicy Igołomskiej – oto plan prac na najbliższe miesiące

W tym roku prace przy rozbudowie ulicy Igołomskiej nabiorą tempa. Na wiosnę ruszą roboty związane z przebudową wiaduktu PKP, kontynuowana będzie także budowa tunelu. Aby wykonawca mógł realizować prace, konieczne będą zmiany w organizacji ruchu.

W związku z realizacją prac związanych z przebudową wiaduktu PKP zmiany w organizacji ruchu pojawią się na ulicy Czeczeńskiej. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale wszystko wskazuje na to, że na długości około 130 metrów obowiązywał będzie ruch wahadłowy.

W tym roku planowane są również intensywne prace związane z budową tunelu zlokalizowanego w sąsiedztwie tego wiaduktu. Ruch dla pojazdów odbywał się będzie w obu kierunkach po drodze technologicznej. Równocześnie wprowadzone zostanie ograniczenie tonażowe. Możliwość przejazdu będą miały wszystkie pojazdy do 3,5 t oraz pojazdy komunikacji zbiorowej. Pozostałe będą kierowane na objazd ulicą Brzeską.

W najbliższych miesiącach usunięty zostanie objazd z płyt na odcinku od ul. Giedroycia do pętli autobusowo-tramwajowej w Pleszowie, a na dalszym odcinku do końca wakacji.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa wyremontuje również most na rzece Wiśle na ul. Brzeskiej. W okresie wakacyjnym należy się więc liczyć z dodatkowymi utrudnieniami, gdyż wprowadzony zostanie na tej ulicy ruch wahadłowy.

Rozbudowa ul. Igołomskiej jest bardzo ważna z uwagi na to, że stanowi część drogi krajowej nr 79. Inwestycja oprócz poprawy komfortu przejazdu dla osób zmotoryzowanych przewiduje rozwiązania dla pieszych – budowę chodników po obu stronach jezdni, a dla rowerzystów – budowę drogi dla rowerów. W planach jest montaż wiat na przystankach autobusowych. Pojawią się sygnalizacje świetlne, nowe oświetlenie oraz ekrany akustyczne.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie