Rozlicz swój PIT na zakupach! Dziś i jutro akcja Izby Skarbowej

W piątek i sobotę, 6 i 7 kwietnia, w godz. od 12:00 do 20:00 w Centrum Handlowym Czyżyny odbędzie się ogólnopolska akcja „Szybki PIT w galeriach handlowych”. Celem akcji organizowanej przez resort finansów jest wsparcie podatników w rozliczeniu rocznej deklaracji PIT i umożliwienie im szybkiego i bezbłędnego złożenia deklaracji podatkowej za ubiegły rok.

Podczas akcji na specjalnie wyznaczonych stanowiskach informacyjnych pracownicy Urzędu Skarbowego Kraków-Nowa Huta oraz Urzędu Skarbowego Kraków-Śródmieście pomogą zainteresowanym osobom rozliczyć PIT, wprowadzić go do systemu e-Deklaracje i wysłać przez internet do właściwego urzędu skarbowego w Polsce wraz z wydaniem urzędowego potwierdzenia odbioru zeznania.

Urzędnicy będą także udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz możliwych ulg podatkowych i odliczeń.

Osoby zainteresowane akcją powinny zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 otrzymane od pracodawcy lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2017 roku. W przypadku korzystania z ulg podatkowych należy pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest, by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 roku –  informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Akcja „Szybki PIT w galeriach handlowych” prowadzona jest we współpracy z Izbą Skarbową w Krakowie.

(ip)

fot. Ministerstwo Finansów – mf.gov.pl

Najnowsze

Co w Krakowie