Rozpoczyna się najbardziej ekologiczny festiwal w Krakowie! Nie przegapcie tego!

Ekologiczne filmy, automat wydający kosmetyki do pojemnika z waszego domu czy warsztaty o wodzie. Właśnie rusza Kraków International Green Festival, czyli impreza poświęcona ekologii, globalnemu ociepleniu czy zero waste. Podczas wydarzenia będziecie mogli wziąć udział w filmowych projekcjach oraz licznych warsztatach. Nie możecie tego przegapić!

W każdy dzień festiwalu zobaczycie filmy, przyporządkowane konkretnej tematyce. Impreza odbywa się na bulwarze Czerwieńskim do następnej niedzieli.

Dzisiaj będziecie mogli zobaczyć produkcje poświęcone zmianom klimatu. W poniedziałek tematem przewodnim będzie „Woda życia”, czyli dzieła dotyczące czystości i zanieczyszczenia oceanów, rzek czy mórz. We wtorek zobaczycie filmy o plastiku, a w środę o katastrofach ekologicznych. 

W czwartek poznacie ginące gatunki i dziką przyrodę. Z kolei w piątek dowiecie się jak wygląda hodowla zwierząt przeznaczonych na rzeź czy produkcja żywności. Zostanie poruszony również temat ekologii. W sobotę będziecie mogli poznać odpowiedź na pytanie „Czy czeka nas koniec?”. W następną niedzielę odbędzie się uroczysta gala, gdzie zostaną wręczone nagrody filmowe. 

Kosmetomat i warsztaty o wodzie

Kraków International Green Film Festiwal to nie tylko projekcje filmowe, ale również warsztaty czy degustacje. W poniedziałek w godz. 12.00 do 18.00 napijecie się wód mineralnych z Małopolski. Jeżeli przyniesiecie 10 butelek PET, to otrzymacie bidon. Wodociągi Krakowskie przygotowały warsztaty i konkursy dla dzieci i dorosłych. 

We wtorek odbędą się zajęcia dotyczące tematyki zero waste. Zostanie zaprezentowany pierwszy kosmetomat, czyli maszyna wydająca kosmetyki do własnych opakowań. W środę zdobędziecie informacje o odnawialnych źródłach energii. W czwartek obejrzycie wystawę zdjęć poświęconą zagrożonym gatunkom.  

Ekologiczne rozwiązania

Miasteczko festiwalowe stanowi strefę wolną od jednorazowego plastiku, a ewentualne opakowania potraw czy napoi są zbierane, segregowane i poddawane recyklingowi. Atrakcją festiwalowego baru jest fakt, że wszystkie produkty w nim sprzedawane mają policzony ślad węglowy, przez co można sprawdzić, na ile to co jemy jest uciążliwe dla środowiska.

Przez cały okres festiwalu będzie działać specjalny namiot z lodówkami foodsharingowymi, które będą uzupełniane towarem z krótkim okresem ważności, jaki pozostał w sklepach i restauracjach.

Program wydarzenia znajdziecie tutaj.

d.c

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie