Rozrasta się park magazynów w Kokotowie

Musisz przeczytać

Deweloper 7R oddał do użytkowania dziesiąty magazyn wybudowany w ramach 7R Park Kraków w Kokotowie. Do dyspozycji najemców jest już tam ponad 213 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Do nowego obiektu, liczącego ponad 33 300 m kw. powierzchni, wprowadzą się najemcy: ESA logistika, Styler, a także spółki Answear.com SA i BrandBQ Sp. z o.o., właściciel marki Medicine, zajmując już drugi budynek magazynowy w ramach parku.

7R Park Kraków to największy park logistyczny w portfolio dewelopera 7R o łącznej powierzchni ponad 213 300 m kw. Pierwszy obiekt, w ramach tej inwestycji, został oddany do użytkowania w 2015 roku. Od tego czasu 7R sukcesywnie rozbudowuje kompleks. W ciągu sześciu lat istnienia 7R Park Kraków podpisano umowy najmu z 33 firmami. Deweloper nie wyklucza dalszych planów rozwoju na tym terenie oraz w regionie.

Największym najemcą w nowym obiekcie będzie konsorcjum spółek BrandBQ Sp. z o.o. i Answear.com. BrandBQ jest właścicielem marki modowej Medicine, sprzedającej w prawie stu sklepach w galeriach handlowych oraz w sklepie internetowym WearMedicine.com. Answear.com natomiast jest platformą cyfrowej sprzedaży dla ponad 400 światowych marek odzieżowych, na siedmiu rynkach Europy Środkowej. Spółka w I półroczu 2021 r. wypracowała 279 mln zł przychodu, co przekłada się na wzrost o 53 proc. rok do roku.

Dwa lata temu spółki Answear.com i BrandBQ Sp. z o.o. zajęły ponad 41 000 m kw. powierzchni w ósmym budynku parku, a po dwóch latach zdecydowały się na powiększenie powierzchni najmu i w najnowszym obiekcie wynajęły kolejne 18 000 m kw.

Oddany właśnie do użytkowania dziesiąty obiekt magazynowy został wybudowany w standardzie proekologicznym 7R i uwzględnia takie rozwiązania jak: instalacja fotowoltaiczna, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych czy łąki kwietne, które pełnią funkcję korytarzy ekologicznych, odgrywając znaczącą rolę w ochronie różnorodności biologicznej. Proekologiczne podejście 7R przejawia się także w nowej elewacji, której wertykalny układ i stosowane kolory asymilują się z otoczeniem. Integralną częścią projektu jest także zieleń w postaci roślin pnących i drzew.

Pierwsze obiekty dewelopera stanowiły główne zaplecze magazynowe Światowych Dni Młodzieży. Podczas tego wydarzenia 7R odpowiadał za składowanie i koordynację przepływu towarów – w sumie 27 mln produktów. W 2019 roku z kolei magazyny stały się miejscem prezentacji dzieł sztuki, w ramach wystawy z cyklu Warehouse of Art.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca