Ruch rowerowy w Krakowie rośnie powoli

Musisz przeczytać

Przez ostatni rok ruch rowerowy w Krakowie wzrósł średnio o 1 proc. Ale coraz więcej rowerzystów wjeżdża do centrum, za to mniej niż rok temu korzysta z roweru rekreacyjnie.

Najnowsze dane o ruchu rowerowym w Krakowie przedstawił oficer rowerowy. Pokazał porównanie danych z listopada tego roku do listopada 2020. Średnio ruch wzrósł o 1 proc., ale na niektórych ścieżkach wzrosty są dużo większe, na innych widać spadki. Tak wyglądają dane dla poszczególnych miejsc:
Bulwary Wiślane – spadek o 26 proc.
Kotlarska – bez zmian
Kopernika – wzrost o 4 proc.
Mogilska – wzrost o 5 proc.
Nowohucka – spadek o 12 proc.
Wielicka – wzrost o 3 proc.
Klimeckiego – spadek o 3 proc.
Monte Cassino – spadek o 2 proc.
Bora-Komorowskiego – spadek o 9 proc.
Smoleńsk – wzrost o 17 proc.
Tunel pod Dworcem Głównym PKP – wzrost o 22 proc.
Wadowicka – wzrost o 8 proc.
Tyniecka – spadek o 17 proc.

Te dane pokazują, że największe spadki dotyczą ścieżek, z których rowerzyści korzystają rekreacyjnie. Warto pamiętać, że rok temu jazda na rowerze była jedna z nielicznych możliwych form rekreacji. Do spadku na Bulwarach przyczynia się także trwająca budowa mostu kolejowego, przez którą rowerzyści mają problemy z poruszaniem się wzdłuż Wisły. A ponieważ wydzielono dla nich pasy na Dietla i Grzegórzeckiej, wybierają nową trasę bez dodatkowych utrudnień.

W porównaniu do roku 2019 ruch rowerowy w Krakowie wzrósł średnio o 10 proc. Przez trzy lata w Krakowie odnotowano 37-proc. wzrost ruchu rowerzystów.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca