Rusza długo zapowiadany remont. Przykuł nawet uwagę bukmacherów

W przyszłym tygodniu ruszy remont ul. Królowej Jadwigi – na odcinku od ul. Jana Robla do ul. Stanisława Tondosa – zostanie przebudowana i rozbudowana.

Dodatkowo rozbudowane zostaną fragmenty ul. Lajkonika i Józefa Korzeniowskiego oraz przebudowana zostanie ul. Piotra Borowego.W pierwszej kolejności realizowane będą prace związane z wymianą lub budową infrastruktury podziemnej, później układane będą chodniki, a na końcu pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa. Koszt inwestycji to 7,7 mln zł w zakresie drogowym oraz ponad 2 mln zł w zakresie robót na sieci wodociągowej.

Podczas pierwszego etapu, już od soboty, 26 czerwca, zamknięte zostaną fragmenty ulic Józefa Korzeniowskiego i Piotra Borowego. W poniedziałek, 28 czerwca rozpoczną się prace na sieciach kanalizacyjnej, sanitarnej, deszczowej i wodociągowej, a na ul. Borowego – dodatkowo przekładka sieci elektrycznej.

Ulica Królowej Jadwigi od dawna czeka na remont

Zdjęcie 1 z 15

(fot. Rafał Biały)

Niedługo będziemy obchodzić 20-lecie rozpoczęcia remontu ulicy Królowej Jadwigi. Inwestycja ciągnie się tak długo, że zakłady na jej zakończenie trafiły do oferty bukmachera. W serwisie STS można było postawić na to, czy remont zakończy się przed 2023 rokiem, jak zapowiadają urzędnicy, czy też nie.

Według analityków STS najbardziej prawdopodobne jest, że kierowcy na zakończenie remontu ul. Królowej Jadwigi poczekają dłużej, niż deklarują władze miasta.

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie