Rusza festiwal filmów dla najmłodszych

Musisz przeczytać

W sobotę 17 września w Kinie Pod Baranami rusza 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Na ekranach osiem pełnometrażowych produkcji z całego świata – od Niemiec i Holandii, przez Szwecję i Norwegię, po odległą Koreę Południową. Najciekawsze historie bliskie młodym widzom, będą zarówno dobrą rozrywką, jak i okazją do wzruszeń i przygód.

W ramach festiwalu, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai spróbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry. Mieszkająca z mamą i bratem w furgonetce, mała Ji-so będzie snuć plany o zdobyciu pieniędzy na wymarzony dom i spróbuje odpowiedzieć na pytanie:Jak ukraść psa? Nie zabraknie też Soni, której pierwsza noc poza domem, u koleżanki – Celestyny, będzie pełna przygód i pokonywania własnych strachów. Na dodatek w towarzystwie borsuków w czerwonych kaloszach.

Na tym nie koniec niesamowitości, albowiem Max – jedenastoletni, dość pulchny i blady jak ściana blondyn – to dosyć nietypowy Syn Winnetou. Równie ciekawa będzie Wielka wyprawa Molly, która wyrusza w pogoń za rodzicami, którzy zapomnieli czapki dla jej mającego się wkrótce wykluć młodszego brata i stara się odnaleźć w nowej roli starszej siostry.

Bohaterowie tego tygodnia napotkają na swojej drodze wiele trudności. W samym środku Afryki, Kacper i Emma spróbują pomóc zagubionemu lwiątku i odnaleźć jego mamę. Mieszkający w Holandii w 1943 r. Lambert, Tuur i Maartje doświadczą na własnej skórze czym jest przyjaźń wobec Sekretów wojny. Na wiele przeszkód trafią też Siem i Winnie, którzy kręcą film instruktażowy dla swoich rodziców – 10 zasad, których należy przestrzegać, żeby związek był udany. Najmłodsi widzowie przekonają się, czy ich misja się powiodła, oglądając holenderski film Rabarbar.

Organizatorem festiwalu jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Szczegóły na stronie www.kinodzieci.pl oraz www.kinopodbaranami.pl.

(ip)

fot. blondinrikard via Foter.com

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca