Rusza przebudowa al. 29 Listopada. Kierowców czekają utrudnienia. Kiedy i jak duże?

fot. ZIKiT

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się przebudowa al. 29 Listopada. I już zapowiadano zamknięcie przejazdu pod wiaduktem kolejowym. Ale termin dużych utrudnień zmieniono na weekend 12-13 grudnia. Wtedy samochody zostaną skierowane na objazdy.

Symboliczny początek tej ważnej inwestycji dla Krakowa planowany jest na ostatni weekend listopada, czyli 28-29 listopada. To wtedy mają ruszyć pierwsze roboty rozbiórkowe przy wiadukcie kolejowym.

I dlatego na weekend 12-13 grudnia zostanie zamknięty przejazd przez al. 29 listopada pod wiaduktem PKP. Samochody będą kierowane na objazdy – ulicami Siewną i Mackiewicza. Na pozostałych fragmentach al. 29 Listopada utrudnienia nie będą już tak uciążliwe. Przynajmniej przez najbliższe tygodnie. Na razie można spodziewać się tylko zawężeń jezdni, większość robót będzie prowadzona poza jezdnią.

Aleja 29 Listopada zostanie rozbudowana na odcinku o długości ponad 2,6 km. Chodzi o fragment od granicy miasta do skrzyżowaniu al. 29 Listopada z ul. Woronicza. Na tym odcinku ulica będzie mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstaną też chodniki i ścieżki rowerowe. Na przecięciu drogi krajowej nr 7 z linią kolejową Kraków Mydlniki – Podłęże i Warszawa – Kraków planowana jest rozbiórka starych i budowa nowych wiaduktów kolejowych oraz przebudowa linii kolejowych w takim zakresie, by nie było kolizji z inwestycją.

Zobacz, jak zmieni się al. 29 Listopada

Aleja 29 listopada - przebudowa

Aleja 29 listopada - przebudowa
Obraz 1 z 10

Koszty przebudowy to blisko 95 mln złotych. Na przyszłym rok zarezerwowano 45,8 mln zł.

(GS)

Zobacz także