Ruszają plenerowe lodowiska w Krakowie. W wybrane dni za darmo dla dzieci i młodzieży

W Krakowie powstały dwa miejskiej sezonowe lodowiska. Od dziś, 1 grudnia, od godz. 19.00 można skorzystać z lodowiska przy TAURON Arenie Kraków, natomiast o godz. 13.00 rusza  lodowisko przed Nowohuckim Centrum Kultury. Jak informuje Tauron Arena „dzięki współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej, od 1 grudnia 2022 roku do 27 stycznia 2023 roku dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w wybranych godzinach, będą mogli skorzystać z lodowiska bezpłatnie”.

Zewnętrzne lodowisko przy TAURON Arenie Kraków od strony parku Lotników Polskich, będzie działać codziennie od godz. 9.00–21.00 do 25 lutego 2024 roku. W wybranych godzinach, w dni powszednie, wstęp dla dzieci i młodzieży Krakowa będzie darmowy. Jutro, 2 grudnia, w godz. 9.00–16.00 dzieci i młodzież szkolna z Krakowa będą mogli korzystać z lodowiska bezpłatnie.

6 grudnia, między godziną 16.30 a 18.30, zapraszamy na dodatkowe atrakcje w związku z dniem Świętego Mikołaja. Świętowanie rozpoczniemy 15-minutowym pokazem łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu łyżwiarzy grupy pokazowej Walley Ice Story. W programie będzie także nauka jazdy na łyżwach, gry i zabawy z elfami i reniferami, czyli aktywności dla małych i dużych na każdym poziomie zaawansowania.

Święty Mikołaj w łyżwach pomoże chętnym postawić pierwsze kroki na lodzie, a bardziej zaawansowanym podszkolić technikę jazdy. A na koniec trenerzy zaproszą wszystkich do nauki wspólnego świątecznego układu choreograficznego. Zachęcamy do pojawienia się w tym dniu na lodowisku w świątecznych przebraniach – wszystkie elfy, mikołaje, renifery i aniołki są mile widziane.

Od 1 grudnia do 9 lutego dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w wybranych godzinach, będą mogli skorzystać z lodowiska bezpłatnie. Akcja będzie obowiązywała w dni powszednie (w godz. 9.00-16.00). Wstęp będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Z akcji będą mogły również skorzystać przedszkolaki – pod okiem rodziców. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, będą mogły kupić bilet na lodowisko.

800 m2 śliskiej powierzchni, wypożyczalnia pełna sprzętu, piruety, skoki i atrakcyjne wywrotki To wszystko czeka na odwiedzających lodowisko przed NCK. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę na świeżym powietrzu, dobre towarzystwo, dużo radości i pozbycie się nadmiaru kalorii. Ślizgawka to przedni pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin i sprawdzony sposób na przeprowadzenie zajęć z wychowania fizycznego dla okolicznych szkół podstawowych i liceów.

Już niedługo rusza największe lodowisko w Nowej Hucie. Ceny biletów bez zmian

Patrycja Bliska 

 

Najnowsze

Co w Krakowie