Ruszył kolejny agloekspres

Od dzisiaj  mieszkańcy aglomeracji krakowskiej  mogą korzystać z nowej linii autobusowej. Linia nr 310  połączyła Kraków z gminą Wielka Wieś. Linia kursuje w dni powszednie w godzinach szczytu co 15 minut, poza tymi godzinami co 30 minut, a w dni wolne co około godzinę.

Linia 310 to tzw. agloekspres czyli linia kursującya z wysoką częstotliwością, zapewniająca szybki dojazd do centrum Krakowa z okolicznych miejscowości. Agloekspresy mają  zachęcić jak największą liczbę mieszkańców gmin sąsiadujących z Krakowem do korzystania z komunikacji miejskiej

Nowa linia kursuje po trasie: „Os. Podwawelskie” – rondo Grunwaldzkie, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Armii Krajowej, ul. Jasnogórska, Modlnica, Szyce, Wielka Wieś, Biały Kościół, Czajowice, Bębło, Będkowice – „Będkowice Pętla” (wybrane kursy dojeżdżają tylko do przystanku „Biały Kościół Murownia Pętla”). Linia nr 310 zastąpiła linię nr 210, kursując na odcinku zlokalizowanym poza Krakowem dokładnie taką samą trasą i zatrzymując się na wszystkich przystankach. Wewnątrz miasta natomiast, aby zapewnić szybszy dojazd do centrum, obsługiwane będą tylko wybrane przystanki.

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie