Ruszył proces Jacek Majchrowski kontra Jan Śpiewak. Będzie tajny

Musisz przeczytać

W czwartek, 25 listopada 2021 roku przed krakowskim sądem rozpoczął się proces, który Janowi Śpiewakowi wytoczył Jacek Majchrowski. Prezydent Krakowa uważa, że warszawski aktywista go obraził i zniesławił. Pozew jest prywatny, ale został złożony w trybie karnym – to powoduje, że proces jest tajny.

Proces odbywający się bez udziału publiczności i dziennikarzy oznacza, że nie poznamy, co będzie działo się na sali rozpraw. Znany będzie tylko wyrok. Ale jeszcze przed rozpoczęciem procesu Jan Śpiewak opowiadał dziennikarzom o swoim punkcie widzenia na sprawę. Jacek Majchrowski niczego nie komentuje. Nie zgadza się też na odtajnienie rozpraw – Jan Śpiewak apelował do niego, by złożył wniosek w tej sprawie, ale Jacek Majchrowski tego nie zrobił.

Prezydent złożył pozew po filmie Jana Śpiewa opisującym afery w krakowskim samorządzie. „Gigantyczna korupcja w Krakowie to tajemnica poliszynela, a ja w filmie – wbrew temu co chciałby prezydent Majchrowski, nie odkrywam Ameryki” – napisał Jan Śpiewak. Zupełnie inne zdanie ma Jacek Majchrowski i dlatego zdecydował się na wystąpienie z oskarżeniem jako osoba prywatna, powołując się jednak na paragraf 212 kodeksu karnego. Prezydent Krakowa zarzuca warszawskiemu aktywiście zniesławienie za pomocą środków masowego przekazu.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca