Ruszyła budowa Designer Outlet Kraków przy ul. Nowohuckiej (WIZUALIZACJE)

Rozpoczęła się budowa Designer Outlet Kraków w okolicy ulic Nowohuckiej i Galicyjskiej.  Obiekt zaoferuje ponad 100 sklepów. Do dyspozycji klientów inwestor odda 2000 miejsc parkingowych w systemie podziemnym i naziemnym. Otwarcie  zaplanowane na wiosnę 2025.

 – Budujemy centrum outletowe, które zarówno ze względu na bogatą i różnorodną ofertę handlową, jak i atrakcyjną lokalizację stanie się magnesem nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale także całej Małopolski i sąsiednich województw. Ponadto centrum będzie dopełnieniem oferty tworzonego przez nas kompleksu handlowego z dwoma funkcjonującymi już centrami Atut Galicyjska – podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group, inwestora i dewelopera Designer Outlet Kraków.

Przed rozpoczęciem budowy Designer Outlet Kraków KG Group gruntownie przebudowało układ komunikacyjny w okolicy ul. Nowohuckiej. – Naszym priorytetem od początku pracy nad projektem było stworzenie takiego rozwiązania, które zagwarantuje nie tylko komfortowy dojazd do centrów handlowych, ale również zoptymalizuje cały układ komunikacyjny w okolicy. Poświęciliśmy ogromną ilość pracy i zdecydowaliśmy się przeznaczyć znaczące środki na stworzenie takiego układu drogowego, który usprawni komunikację w okolicy budowanego kompleksu – mówi Krzysztof Gaczorek.

Wśród wykonanych prac znalazły się m..in. przebudowa skrzyżowania ulic Nowohuckiej z Ciepłowniczą. Ul. Nowohucka została poszerzona o dodatkowy pas ruchu do skrętu w ulicę Ciepłowniczą. Dzięki temu samochody skręcające w ul. Ciepłowniczą nie przyczyniają się do zwiększenia korków na ul. Nowohuckiej.

ROS Retail Outlet Shopping to międzynarodowa firma zajmująca się między innymi zarządzaniem centrami handlowymi. W jej portfolio znajduje się kilkanaście centrów outletowych w całej Europie, w tym 3 w Polsce – w Gdańsku, Sosnowcu oraz Warszawie.

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie