Nowa nawierzchnia na Rynku Głównym

Musisz przeczytać

Krakowski Rynek Główny odzyska swój dawny blask. Właśnie ruszyły prace przy wymianie kostki brukowej uszkodzonej podczas sylwestrowej zabawy. Prace prowadzone są w czterech miejscach, gdzie konieczna była wymiana uszkodzonej nawierzchni. Pochłoną one około 300 tys. złotych i powinny zakończyć się w maju.

Rano Rynek Główny często ma takich gości
Rano Rynek Główny często ma takich gości

Robotnicy rozpoczęli dziś demontaż uszkodzonej kostki brukowej, a następnie ułożona zostanie zupełnie nowa podbudowa i kostka wróci na swoje miejsce. Prace są prowadzone równolegle w czterech miejscach. Najmocniej ucierpiał  odcinek między ul. Szczepańską a ul. Św. Anny.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapewnia, że po każdej z imprez organizowanych na Rynku Głównym, inspektorzy ZIKiT odbierają teren i w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń, to organizator wydarzenia ponosi koszty ich naprawy. Dzień w dzień przez płytę Rynku Głównego przejeżdża jednak nawet kilkadziesiąt samochodów. Sytuację mają zmienić nowe przepisy nad którymi trwają prace w Urzędzie Miasta Krakowa.

Salon Europy - Giełda Samochodowa
Salon Europy – Giełda Samochodowa

Do końca marca mamy poznać ustalenia urzędników, którzy chcą ograniczenia ruchu samochodowego na płycie Rynku Głównego. Od początku roku wydano aż 1124 zgody na wjazd pojazdów na „Salon Europy” w sercu Krakowa. Urzędnicy są jednak przekonani, że nowe przepisy sprawią, że liczba samochodów zmniejszy się co najmniej kilkukrotnie. Kilka dni temu pojawił się nawet pomysł, by część dostaw do lokali i restauracji znajdujących się wokół Rynku Głównego, a które dziś są realizowane przy pomocy samochodów, zastąpiły rowery transportowe.

(pt)

fot. Jan Lorek

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca