Rynek Podgórski placem budowy

Musisz przeczytać

Po roku od uroczystego otwarcia Rynku Podgórskiego, wrócili robotnicy i centrum Podgórza ponownie zamieniło się w plac budowy, jak to możliwe? Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu tłumaczy, że formalnie Rynek Podgórski wciąż jest placem budowy, który został oddany do użytku wcześniej niż planowano, tak aby spełnić oczekiwania mieszkańców. Nadal jednak konieczne jest wykonanie ostatnich poprawek zleconych wykonawcy przez ZIKiT.

Mieszkańcy Podgórza, po miesiącach wyczekiwania na udostępnienie Rynku Podgórskiego liczyli, że fontanna będzie działała, drzewa kwitły a oni w ciszy i spokoju będą mogli korzystać z uroków swojej okolicy. Sielankę przerwały jednak uderzenia młotków, łopaty i robotnicy, którzy powrócili do serca Podgórza i wzięli się do pracy.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przekonuje, że wszystko przebiega zgodnie z planem, bo wykonawca został zobowiązany do naniesienia na placu ostatnich poprawek, które umożliwią ostateczne odebranie inwestycji i udostępnienie rynku w pełni dla mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że prace uda się zakończyć jeszcze w tym miesiącu i od czerwca Rynek Podgórski przestanie być placem budowy, wówczas ruszy również fontanna zamontowana na placu.

Prace przy gruntownej przebudowie Rynku Podgórskiego rozpoczęły się w 2013 roku i pochłonęły około 8 mln złotych. W tym czasie wykonano nową nawierzchnię rynku, zbudowano fontannę, postawiono ławki, lampy i kosze oraz posadzono drzewa. Remontu doczekały się również uliczki i chodniki położone w sąsiedztwie rynku.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca