Nie ryzykuj bolesnej straty! Oznacz swojego psa

Codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia o zaginionych psiakach w Krakowie. Aby zwiększyć szanse na jak najszybsze odnalezienie zguby warto „zaczipować” pupila. Już w najbliższych dniach zrobisz to za darmo w Nowej Hucie.

Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa po raz drugi organizuje darmową akcję „Zaczipuj swojego psa”. Podczas wydarzenia darmowe mikrochipy w sumie otrzyma 300 psów. Inicjatywa trwa trzy dni i zaczęła się w czwartek. Pierwsze psiaki już są „zaczipowane”.

Ci których psy nie posiadają jeszcze nadajników mają szansę dzisiaj i sobotę od godz. 12.00 do 18.00. Każdego dnia „czipowane” jest 100 zwierząt, ale organizatorzy przestrzegają, że pula mikrochipów może szybko się wyczerpać. Jedyną wymaganą rzeczą jest książeczka zdrowia psa.

Dane zarówno właściciela jak i psa trafią do międzynarodowej bazy danych SAFE-ANIMAL, która jest największym tego typu zbiorem w Polsce. Organizacja zapewnia, że dzięki mikrochipowi pupil odnajdzie się szybko nie tylko na terenie naszego kraju, ale również w Niemczech, Szwajcarii, Anglii, Belgii i Austrii.

A czym jest sam mikrochip? To miniaturowy nadajnik, który jest zasilany energią pola elektromagnetycznego z czytnika. Żywotność czipa jest praktycznie dożywotnia. Układ scalony urządzenia jest pokryty powłoką bioglas, która będzie chronić zarówno chip jak i zwierzaka. Kapsuła nie uczula i jest obojętna dla zdrowia psa. Mikrochip posiada wymiary 2,21 na 12 mm i jest wykrywalny przez skaner z odległości 5-15 cm. Numer każdego nadajnika jest piętnastocyfrowy.

(js)

fot. MTaSOfan via Foter.com

Najnowsze

Co w Krakowie