Rząd szykuje się na drugą falę epidemii koronawirusa. Wicepremier Emilewicz zdradza, co nas czeka

wikipedia

Rząd przygotowuje się na ewentualną drugą falę epidemii koronawirusa. Mogą zostać przywrócone wcześniejsze wytyczne i reżimy – zdradza wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier była gościem Polsat News. Na antenie przyznała, że w razie powrotu epidemii koronawirusa, rząd może zdecydować o przywróceniu niektórych reżimów i wytycznych. Zaznaczyła, że chodzi przede wszystkim o zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcji czy zasłaniania ust i nosa. – O lockdownie absolutnie nie rozmawiamy – podkreśliła.

– Jeżeli rozmawiamy o czymś, to o bardzo pilnym przestrzeganiu norm i reguł i – ewentualnie – poszerzonej zgodzie na informacje o nas samych w sytuacji, kiedy pojawia się przypadek COVID-19, abyśmy mieli szybkie informacje o tych, którzy kontaktowali się z osobą zainfekowaną – przekonywała Jadwiga Emilewicz w https://www.polsatnews.pl/.

W ostatnich dniach rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo zdrowia uspokaja, że epidemia jest pod kontrola, bo nowe zakażenia to efekt lokalnych ognisk. Wicepremier Emilewicz zaznaczyła, że drugiej fali epidemii rząd spodziewa się jesienią.

(red)

Zobacz także