Rządy korporacji? Szykuje się wielka manifestacja

Władysław Kosiniak-Kamysz na Starym Kleparzu

– Nie zgadzamy się na prymat kapitału nad społeczeństwem. Nie zgadzamy się na rządy korporacji. Nie zgadzamy się na podporządkowanie środowiska społecznego i naturalnego żądzy zysku. Nie zgadzamy się na niesprawdzone i potencjalnie niebezpieczne rozwiązania – grzmią organizatorzy krakowskiej manifestacji przeciwko CETA i TTIP. W sobotę na Rynku Głównym ma się zgromadzić tłum ludzi.

Demonstracja odbędzie się 3 dni przed spotkaniem UE, na którym przedstawiciel polskiego rządu ma oficjalnie wyrazić zgodę na podpis CETA.

– Spotykamy się na Rynku Głównym – rejon Wieży Ratuszowej i Pompy. Następnie maszerujemy na Urząd Wojewódzki i pod okoliczne biura poselskie. Koniec przemarszu na pl. Szczepańskim ok. g. 15-16. UWAGA: Demonstracja jest no logo – prosimy o nieprzynoszenie symboli politycznych – apelują organizatorzy akcji, Kraków przeciw TTIP i CETA.

Przeciwnicy umów o wolnym handlu UE-Kanada oraz UE-USA twierdzą, że są one kluczowe dla wielkiego biznesu. – Dla obywateli po obu stronach Atlantyku, którzy mówią NIE specjalnym przywilejom dla korporacji, kluczowe jest zablokowanie umowy – dodają organizatorzy manifestacji.

Link do wydarzenia na Facebooku – TUTAJ.

(ip)

Czytaj także: Ostre słowa na Starym Kleparzu! “To zniszczy produkcję!”

Zobacz także