„Rzeczpospolita”: Małopolskie kuratorium oświaty patronem konkursu dla dzieci o… sprzeciwie wobec aborcji

Fot. KRKnews

Działacze pro-life organizują konkurs dla szkół podstawowych pt. „Ocalić życie bezbronnego”. Patronem jest małopolskie kuratorium oświaty.

W konkursie mogą brać udział uczniowie od IV klasy szkoły podstawowej, czyli już 10–11-letnie dzieci. Laureaci otrzymają pieniądze (nawet 1500 zł) oraz nagrody, m.in. sprzęt elektroniczny, gry planszowe i książki.

„Szkoły zachęcają do udziału. Konkurs „Ocalić życie bezbronnego” organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Patronem honorowym jest Małopolskie Kuratorium Oświaty. Wysłaliśmy e-mail do kuratorium w Krakowie z pytaniem, dlaczego zdecydowano się na patronat. Odpowiedzi dotąd nie otrzymaliśmy” – czytamy w „Rz”.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak wielokrotnie wypowiadała się na temat związane z aborcją. „22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że Polska pozostanie częścią CYWILIZACJI ŻYCIA” – skomentowała na Twitterze wyrok TK, a później krytykowała nauczycieli i uczniów za udział w Strajku Kobiet.

Konstytucja gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, które powinno uwzględniać m.in. stopień dojrzałości dziecka. Zdaniem psychologów, którzy wypowiadają się w „Rz” temat aborcji jest zbyt trudny dla 10-12-latków do zrozumienia i niepotrzebnie wprowadza w sferę seksualną. .

(ko)

Zobacz także