Ile rzeczy zostawiamy w autobusach i tramwajach? Teraz można w nich grzebać do woli

fot. facebook MPK

Ręka do góry, kto nie zna kogoś lub sam nigdy nie zostawił czegoś w tramwaju lub autobusie? Czapka, czasem portfel, o laptopie nie wspominając. Teraz jednak rzeczy zaginionych można już szukać za pomocą internetu. 

Obecnie w Biurze Rzeczy Znalezionych MPK SA w Krakowie znajduje się ok. 6 tys. przedmiotów, a codziennie prowadzący autobusy i tramwaje znajdują co najmniej kilkanaście rzeczy pozostawionych przez pasażerów.

Właśnie dlatego pod adresem www.mpk.krakow.pl/pl/biuro-rzeczy-znalezionych-2/ została uruchomiona specjalna wyszukiwarka rzeczy zgubionych i znalezionych.

Korzystanie z niej jest proste – w odpowiednie pole należy wpisać nazwę zgubionego przedmiotu. Można też określić przedział czasowy kiedy to się stało oraz numer linii. Wówczas będzie wiadomo, czy zguba trafiła do Biura Rzeczy Znalezionych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie

„Dzięki wyszukiwarce pasażer dowie się także, czy dana rzecz została przekazana do innej instytucji, czyli Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Krakowa lub Policji (zgodnie z obowiązującymi przepisami rzeczy o większej wartości są przekazywane do UMK, a dokumenty na Policję)” – podaje MPK.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. facebook MPK

Zobacz także