Są chętni na zarządzanie KMK Bike

Aż pięć firm chce obsługiwać stacje KMK Bike. Miejskie wypożyczalnie rowerów w nadchodzącym sezonie mają przejść wyraźne zmiany. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wymaga bowiem od nowego koncesjonariusza by ten zwiększył liczbę stacji i rowerów, wprowadził nowoczesne oprogramowanie i wydłużył działanie wypożyczalni tak, by krakowianie mogli korzystać z miejskich rowerów również w zimie.

Zainteresowanie obsługą KMK Bike wyraziło w sumie 7 firm, ale ostatecznie do postępowania koncesyjnego przystąpiło pięć z nich. Przed nowym operatorem ZIKiT stawia konkretne warunki. Docelowo KMK Bike ma oferować bowiem 150 stacji w których będzie można wypożyczyć 1500 rowerów (dziś do dyspozycji krakowian są 34 stacje i 300 rowerów, przyp. red.).

Jednym z warunków, które będzie musiał spełnić nowy operator, jest również wprowadzenie nowoczesnego oprogramowania i wyposażenie każdego z rowerów w specjalny komputer pokładowy na którym użytkownik byłby w stanie wypożyczyć pojazd, zarejestrować się w systemie lub doładować swoje konto.

Tutaj można prześledzić również mapkę obrazującą rozwój sieci KMK Bike w najbliższych latach oraz zapoznać się z lokalizacjami w których mają pojawić się nowe stacje miejskich rowerów.

Poniżej prezentujemy listę firm, które zostały zakwalifikowane do procesu koncesyjnego i spełniły wszystkie warunki narzucone przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. To między innymi doświadczenie w zarządzaniu systemem roweru publicznego, wiedza techniczna i odpowiednie zaplecze finansowe, które pozwoli na realizowanie krakowskiej wizji rozwoju sieci miejskich wypożyczalni rowerów. Do walki o koncesję na operatora KMK Bike staną:

1.Simpli GO sp. z o.o., Warszawa
2.SmartBikes sp. z o.o, Warszawa
3.Konsorcjum: Provent Service sp. z.o. o., Warszawa, BikeU sp. z o.o. Warsaw Financial Center, Warszawa
4.SkyCube Informationstechnologie GmbH, Wiedeń
5. NB Servis sp. z o.o, Warszawa

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie