Sąd odrzucił skargi krakowian na smog. „To nie koniec sprawy”

Jak poinformowała fundacja Frank Bold 28 czerwca Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie odrzucił skargi jedenaściorga mieszkańców na zmianę we wrześniu ubiegłego roku małopolskiej uchwały antysmogowej.

– Niestety, WSA uznał, że opóźnienie wejścia w życie zakazu użytkowania tzw. kopciuchów nie narusza interesu prawnego skarżących. Stało się tak mimo tego, że wykazaliśmy w jaki sposób zanieczyszczenie powietrza przez kotły pozaklasowe wpływa negatywnie na ich codzienne życie. Jesteśmy bardzo zawiedzeni tym orzeczeniem, ale to jeszcze nie koniec sprawy. Zamierzamy złożyć skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego – mówi radca prawny Miłosz Jakubowski z Frank Bold, pełnomocnik skarżących, cytowany na oficjalnej stronie fundacji. 

Zmianę uchwały antysmogowej zdecydowało się zaskarżyć, przy wsparciu prawników z Frank Bold, 20 mieszkanek i mieszkańców Małopolski. Rozprawa z 28 czerwca dotyczyła skarg jedenaściorga z nich, a także skargi miasta Krakowa. Najprawdopodobniej jesienią sąd rozpatrzy skargi kolejnych dziewięciu osób w tej samej sprawie.

Najnowsze

Co w Krakowie