Salmonella w papryce słodkiej mielonej

Sanepid ostrzega: w dwóch z pięciu badanych próbek papryki słodkiej mielonej w opakowaniach 20 g oraz w jednej z pięciu badanych próbek papryki słodkiej w opakowaniach 25 kg stwierdzono obecność bakterii Salmonella.

„W wyniku kontroli urzędowej w zakładzie produkcyjnym CARUM Sp. J. i pobrania próbek do badań laboratoryjnych stwierdzono obecność Salmonella z grupy BO w dwóch z pięciu badanych próbek papryki słodkiej mielonej w opakowaniach 20 g oraz w jednej z pięciu badanych próbek papryki słodkiej w opakowaniach 25 kg, z której wyprodukowano ww. paprykę słodką mieloną” – czytamy w komunikacie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Szczegóły dotyczące produktów:
Produkt – Papryka słodka mielona. Masa netto 20g
Najlepiej spożyć przed końcem:/ Nr partii: 10 2021/1143
Kraj pochodzenia: HISZPANIA
Producent: CARUM Sp. J. ul. Ogrodowa 42, 42-231 Cykarzew Północny
Zdjęcia opakowania:

Sanepid ostrzega: Nie należy spożywać wskazanej partii produktu „Papryka słodka mielona. Masa netto 20g”, szczególnie bez obróbki cieplnej. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

„Firma CARUM zabezpieczyła pozostałą w magazynie ilość produktu konfekcjonowanego w opakowaniach po 20 g oraz w opakowaniach zbiorczych dostawcy. Ponadto firma CARUM wszczęła procedurę wycofywania produktu z obrotu handlowego. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z obrotu kwestionowanej partii oraz postępowanie producenta z zabezpieczonym produktem” – podaje WSSE w Krakowie.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie