Salmonella w roladkach z kurczaka z Biedronki

Pałeczki Salmonelli zostały wykryte w partii produktu „Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym”. Wyrób sprzedawany był w sklepach Biedronki, został wycofany ze sprzedaży. Jeśli ktoś go kupił, nie powinien go spożywać.

„W wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii roladek devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym wykryto bakterie Salmonella” – informuje Główny Inspektora Sanitarny. „Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego” – ostrzega GIS.
Szczegóły dotyczące produktów:
Produkt – Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g.
Numer partii: 109/P1/L4/I.
Termin przydatności do spożycia: 07.05.2022.
Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE.
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn.

Fot. GIS

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:
Firma Konspol Holding Sp. z o.o., niezwłocznie poinformowała dystrybutora o zaistniałej sytuacji. Dystrybutor podjął natychmiastową decyzję o wycofaniu wskazanej partii z obrotu, umieścił informacje o wycofaniu w sklepach, a także zamierza opublikować informację na stronie internetowej sklepów.
Organy urzędowej kontroli we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w związku z uzyskanym wynikiem badań laboratoryjnych.

Zalecenia dla konsumentów:
Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie