Samoloty American Airlines zaczną latać z Krakowa do Chicago dopiero za rok

Samolotami American Airlines z Krakowa do Chicago będziemy mogli polecieć dopiero za rok. Linie American Airlines przesunęły termin inauguracji połączenia z Balicami.

Regularne rejsy American Airlines z Krakowa do Chicago miały być hitem w rozkładzie lotów krakowskiego lotniska. Zapowiedziano je na krótko przed zniesieniem obowiązku uzyskiwania wiz dla Polaków. Inauguracyjny lot na tej trasie planowany był już na 7 maja 2020 roku. Samoloty amerykańskich linii miały latać z Balic aż pięć razy w tygodniu. Rejsy były zaplanowane w letniej siatce połączeń, ostatni miał się odbyć pod koniec października.

Epidemia koronawirusa i prognozy znaczącego zmniejszenia ruchu lotniczego spowodowały, że American Airlines o rok przesunęły termin inauguracji lotów na trasie Kraków – Chicago. Nie będą to jedyne ograniczenia amerykańskiego przewoźnika, który przyznaje, że zawiesi ponad 60 proc. oferowanych połączeń na trasach międzynarodowych.

American Airlines to pierwszy przewoźnik, który oficjalnie poinformował, że odsuwa w czasie plany dotyczące Balic. Nie wiadomo, jak zachowają się inne linie, ale można się spodziewać, że przynajmniej część planowanych do uruchomienia w tym roku połączeń jednak nie znajdzie się w letnim rozkładzie lotów.

GS

Koronawirus w Krakowie. Niektóre linie już planują wznowienie lotów z Balic

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie