„Sąsiadka” Beaty Szydło zasiądzie w Zarządzie Województwa Małopolskiego

Fot. malopolska.pl

Iwona Gibas zostanie w piątek powołana do Zarządu Województwa Małopolskiego. Obecna wiceprzewodnicząca sejmiku przez wiele lata była asystentką posłanki Beaty Szydło. Tak jak była premier mieszka w Brzeszczach – można więc powiedzieć, że jest jej sąsiadką.

W piątek na sesji zbierze się małopolski. Jedyne punkty obrad to sprawy personalne – przyjęcie rezygnacji członka Zarządu Województwa Edwarda Czesaka, powołanie w jego miejsce Iwony Gibas, a na jej miejsce w prezydium sejmiku (Iwona Gibas jest wiceprzewodniczącą sejmiku) powołanie Wojciecha Skrucha.

Jak już informowaliśmy, niespodziewaną rezygnację ze stanowiska w Zarządzie Województwa złożył Edward Czesak. Nieoficjalny powód – sprawy rodzinne. Choć według naszych informacji Edward Czesak ma trafić do zarządu Grupy Azoty.

Jeszcze kilka dni temu kandydatura Iwony Gibas do zarządu Województwa też była nieoficjalna. Ale w porządku piątkowych obrad sejmiku przed powołaniem nowego członka zarządu jest przyjęcie rezygnacji wiceprzewodniczącego sejmiku. Chodzi oczywiście o Iwonę Gibas.

Zarówno Edward Czesak, jak i Iwona Gibas to politycy PiS związani z Beatą Szydło. To pokazuje, że była premier wciąż ma dużo do powiedzenia w PiS, zwłaszcza w Małopolsce. Warto przypomnieć, że Witold Kozłowski został marszałkiem województwa także z jej rekomendacji

Radna Gibas współpracuje z europosłanką Szydło od 15 lat. Była jej asystentką, gdy Beata Szydło była jeszcze posłanką z zachodniej Małopolski. Potem prowadziła jej kampanię wyborczą do europarlamentu. Obie mieszkają w Brzeszczach.

Materiały wyborcze

(GS)

Zobacz także