Sceny jak z filmu. Nocny pościg

Był uliczny pościg, brawurowe zatrzymanie i wsadzenie przestępcy za karty. To wszystko działo się na obrzeżach Myślenic, gdzie policjanci udaremnili złodziejowi ucieczkę kradzionym autem. Przy okazji okazało się, że mężczyzna, mieszkaniec Krakowa, miał siedzieć w więzieniu za przestępstwa kryminalne.

Późnym wieczorem do dyżurnego myślenickiej policji dotarł sygnał od policjantów z Wieliczki o tym, że drogami naszego powiatu może poruszać się skradziony kilkadziesiąt minut wcześniej firmowy, dostawczy opel. Skierowani na drogę wojewódzką nr 967 (ul. Słowackiego) policjanci ogniwa patrolowego po zaledwie kilku minutach napotkali samochód odpowiadający opisowi.

– Po pościgu kierowca pojazdu został przymusowo zatrzymany do kontroli drogowej. Podejrzewanym o kradzież samochodu okazał się 34-letni mieszkaniec Krakowa. W trakcie dalszych czynności okazało się, że zatrzymany jest osobą poszukiwaną przez jeden z krakowskich komisariatów do odbycia kary pozbawienia wolności – relacjonuje Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

Ponadto mężczyzna kierował pojazdem będąc w stanie po użyciu alkoholu, a także nie mając uprawnień do kierowania pojazdami, które zostały mu wcześniej cofnięte. Zatrzymany podczas pościgu spowodował kolizję drogową w miejscowości Borzęta z prowadzącym audi. 34-latek był już notowany w policyjnych rejestrach m.in. za przestępstwa kryminalne. 

Po wykonaniu niezbędnych czynności odzyskany pojazd trafił do właściciela, a zatrzymany do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi kara co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas dalszej realizacji, funkcjonariusze zatrzymali także 29-letniego krakowianina podejrzanego o współudział w kradzieży pojazdu Opel Movano. – W związku z przerobieniem nr VIN zabezpieczono dodatkowo samochód m-ki BMW 118, którym poruszał się zatrzymany – dodaje Ciarka.

Ponadto na posesji mężczyzny zabezpieczono samochód m-ki Jaguar XF AWD rok prod. 2015, a na sąsiedniej ulicy samochód m-ki Jaguar XS rok produkcji 2013, wobec których również istnieje podejrzenie przerobienia nr VIN w związku z kradzieżą. Pojazdy zabezpieczono na parkingu strzeżonym, a zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie.

(ip)

fot. KWP w Krakowie

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie