Ścianka wspinaczkowa w sercu Krakowa

Adrenalinę towarzyszącą zdobyciu szczytu będzie można poczuć już w najbliższy weekend (16 – 17 lipca), w godzinach 11.00 – 19.00 na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. W ramach 18. edycji Juliady, pod opieką trenerów, będzie można poznać podstawowe techniki wspinaczkowe. Korzystanie ze ścianki wspinaczkowej jest bezpłatne.

Wspinaczka jest niezwykle ciekawą i wciągającą formą aktywności. To także bardzo dobre ćwiczenie ogólnorozwojowe. Podczas wspinania pracuje całe ciało. Dodatkowo pokonywanie trudności czy wchodzenie na szczyt stanowią świetną motywację do rozwoju. W ostatnich latach bardzo popularne stały się ścianki wspinaczkowe, które są świetną alternatywą wyjazdu w góry. Tym razem organizatorzy 18. Juliady udostępnią mieszkańcom Krakowa ściankę wspinaczkową na placu przed Galerią Krakowską.

12 metrów wysokości i 4,5 metra szerokości – to wymiary ścianki, na której mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe. To także doskonały sposób na spędzenie aktywnego weekendu w gronie rodziny czy przyjaciół.

(ip)

Najnowsze

Co w Krakowie