Wypromował się na ŚDM

Cwaniactwo, prowokacja i żyłka przedsiębiorcy? Tak chyba w skrócie można określić, to co zrobił jeden z właścicieli forum internetowego dla szybkich „biznesmenów”. Na szczęście, wykorzystana przez niego żywność dla pielgrzymów trafiła tam gdzie powinna.

Kilka dni temu informowaliśmy (tutaj) o tym jak  na jednym z forów internetowych, zajmujących się sposobami na szybkie zarabianie, pojawiło się kilka wpisów dotyczących, przypadkowego przejęcia około 4 ton żywności dla pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży. Cały proceder, był udokumentowany zdjęciami z charakterystycznymi plecakami pielgrzyma, wypełnionymi żywnością.
Jak informuje Radio Kraków – na zabranie jedzenia miał się zgodzić jeden z księży, który uznał, że prowiant by się zmarnował. Okazuje się, że autor „przedsiębiorczego” posta, chciał za pomocą wpisu, wypromować swoje forum, więc wymyślił całą historię. Jak to łatwo można przejąć transport żywności dla pielgrzymów w czasie ŚDM. Tłumaczy się jednak, że przekazał do domu dziecka całą żywność, jeszcze przed opublikowaniem posta na forum.

Okazuje się, że dom dziecka otrzymał jedzenie 1 sierpnia, posty jednak pojawiły się w tym samym dniu, późnym wieczorem więc jednak była to prowokacja i chęć promocji swojego przedsięwzięcia.

Całą sprawę wyjaśnia Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży z pomocą Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Organizatorzy jednak nie złożyli oficjalnego zawiadomienia o kradzieży.

(bg)

Najnowsze

Co w Krakowie