Seat jechał zygzakiem. Kierowca miał 2,5 promila alkoholu w organizmie

Ulica Domagały w Krakowie. Seat leon jedzie zygzakiem, gwałtownie hamuje albo z impetem przyspiesza. Dziwnemu zachowaniu przygląda się policjant, który jest już po służbie. Kiedy kierowca odsuwa przednią szybę, policjant wyczuwa woń alkoholu. Jego reakcja uniemożliwia dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Jak informuje krakowska policja, policjant w czasie wolnym od służby, na jednej z krakowskich ulic zatrzymał mężczyznę prowadzącego pojazd pod wpływem alkoholu. Uwagę policjanta zwróciło zachowanie kierującego, który jechał zygzakiem, gwałtownie zwalniał i przyspieszał. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

6 stycznia br. st. post. Maciej Budyn, który pełni służbę w Komisariacie Policji V w Krakowie, będąc w czasie wolnym od służby jechał ulicą Domagały w kierunku os. Złocień. W pewnym momencie zauważył pojazd marki Seat Leon, który zygzakiem poruszał się środkiem jezdni, gwałtownie przyspieszał i z impetem hamował. Policjant postanowił przyjrzeć się uważniej tej sytuacji.

Fot. policja w Krakowie

Kiedy kierujący seatem  zobaczył, że przygląda mu się inny uczestnik ruchu, odsunął szybę i zaczął wykrzykiwać w jego kierunku wulgaryzmy. Funkcjonariusz zorientował się, że mężczyzna prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu, dlatego też zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę.  Gdy tylko st. post. Budyn podszedł do kierowcy, wyczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast nakazał mężczyźnie wyłączyć silnik i wyjąć kluczyki ze stacyjki. Kierowca najpierw zastosował się do poleceń, ale po chwili stał się agresywny i próbował uciec.  Aby temu zapobiec policjant obezwładnił mężczyznę i za pośrednictwem oficera  dyżurnego wezwał patrol umundurowanych policjantów. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy przyjechali na miejsce przebadali  alkomatem 54-letniego mieszkańca Krakowa. Okazało się że mężczyzna  miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowie teraz  za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie