Senat zdecydował. Najbliższa niedziela jednak handlowa

Senat bez poprawek przyjął projekt ustawy, która zakłada, że 6 grudnia handel będzie dozwolony. To oznacza, że w tym miesiącu będą aż trzy niedziele z otwartymi galeriami handlowymi – 6, 13 i 20 grudnia.

Uchwałę o przyjęcie ustawy bez poprawek poparło 86 senatorów, ośmiu było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu. Teraz ustawę musi podpisać jeszcze prezydent Andrzej Duda, ale wygląda na to, że to tylko formalność.

O planowanej zmianie pisaliśmy już kilka dni temu. „Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r” – czytaliśmy w projekcie ustawy, która wejdzie w życie.

Przypomnijmy, że Kraków przygotował się na zmiany. Dlatego przez trzy najbliższe, grudniowe weekendy więcej autobusów będzie kursowała w okolicach galerii handlowych. „W związku ze spodziewanym zwiększonym zainteresowaniem pasażerów Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przygotował wzmocnienia oferty linii autobusowych w rejonie największych krakowskich centrów handlowych” – czytamy w komunikacie.

(ko)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie