Siedzisz w domu? Nie musisz się nudzić! Oto świetny pomysł na zabicie czasu

fot. Pixabay

W tym roku zespoły teatralne z całego świata obchodzą przypadający 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru nieco inaczej niż zwykle, bo swoich widzów goszczą…w sieci. Ostatnie dni to prawdziwy wysyp spektakli udostępnianych online. Wiele ciekawych propozycji przygotowały także krakowskie teatry. Oto niektóre z nich.

Teatr Łaźnia Nowa udostępnił w sieci już kilka spektakli ze swojego repertuaru. Możemy obejrzeć „Emigrantów”, „Konformistę 2029” oraz „Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego”. We wtorek, 31 marca Łaźnia Nowa zaprosi do oglądania „Wałęsy w Kolonos”.

Teatr Ludowy także zaprasza na spektakle udostępniane on-line. Teatr rozpoczął też emisję serialu „Solaris – dzienniki czasu izolacji” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Odcinki serialu można oglądać codziennie na profilu teatru na Facebooku oraz na kanale na YouTube.

Teatr Bagatela zaprasza na cosobotni wieczór z archiwalnymi przedstawieniami. Na początek zaprezentuje „Othella” w reżyserii Macieja Sobocińskiego. Nagranie zostanie udostępnione w 28 marca o godz. 20.00 w serwisie naszym kanale YouTube. Spektakl będzie można oglądać przez miesiąc, do 27 kwietnia włącznie.

Teatr Scena STU przypomina w sieci swoje spektakle, dostępne są „Wielkie Monologi”, a 28 marca do wirtualnego repertuaru dołączą „Szczęśliwe dni”. 

Na brak teatralnych wrażeń nie mogą narzekać także młodsi widzowie – Teatr Groteska codziennie zaprasza dzieci do wspólnej zabawy w ramach akcji #złapgroteskęwsieci.

Do sieci swoją działalność przeniósł też tymczasowo Teatr Nowy Proxima, który dzieciom udostępnił „Akademię Pana Kleksa”, a w sobotę repertuar on-line wzbogaci o spektakl „Macabra Dolorosa”. Rejestracja spektaklu będzie dostępna od 28 do 31 marca dla tych widzów, którzy wykupią dostęp w cenie 5 zł. Jak podkreślają przedstawiciele teatru, cały dochód  ze spektaklu przeznaczony zostanie dla najbardziej poszkodowanych w wyniku zamknięcia teatru, czyli bezetatowych aktorów.

Spektakle i kabarety literackie udostępnia w sieci Teatr Barakah, który także realizowane cyklicznie wydarzenia, takie jak jam session, przeniósł teraz do internetu.

Szczegóły dotyczące spektakli teatralnych przenoszonych do sieci można znaleźć na profilach teatrów w mediach społecznościowych – zachęcamy do śledzenia. Krakowskie teatry i inne instytucje kultury oferują teraz wiele ciekawych inicjatyw, w których można uczestniczyć bez wychodzenia z domu.

jk, krakow.pl

Zobacz także