Siłownia, strefa spa i boisko. Tak wygląda nowe Centrum Zapaśnicze

Musisz przeczytać

Prezydent Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal przekazali do użytkowania Klubowi Sportowemu Bieżanowianka Centrum Zapaśnicze. Prezydent Jacek Majchrowski wręczył władzom Bieżanowianki symboliczny klucz do obiektu oraz pakiet środków ochrony osobistej i sanitarnej, które są dostarczane do klubów sportowych w ramach akcji „odmrażania” krakowskiej infrastruktury sportowej.

W ramach trwającej od jesieni 2018 roku inwestycji – nadzorowanej przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – powstał nowoczesny, inteligentny budynek klubowy z zapleczem treningowym, dokonano zagospodarowania terenu, wykonano także miejsca postojowe dla samochodów. Centrum Zapaśnicze powstało w miejsce znajdującego się przy ul. Lipowskiego 5 parterowego budynku, który został rozebrany.

Centrum Zapaśnicze / fot. Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Jak wygląda nowy klub sportowy?

Budynek posiada trzy kondygnacje, w tym jedną podziemną. Kondygnacja – 1 to zespół szatni i łazienek przeznaczonych dla sportowców korzystających z obiektu, a także pomieszczenia techniczne i magazyny. Powstała tu także strefa spa. Z poziomu – 1 jest bezpośrednie wyjście na boisko dla piłkarzy, trenerów i sędziów.

Centrum Zapaśnicze / fot. Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Na parterze przewidziano pomieszczenia administracyjne i biurowe. Na tej kondygnacji znajdują się także: recepcja, siłownia, sala fitness, gabinety lekarskie, toalety dla użytkowników budynku oraz pokój dla trenerów. Na piętrze zlokalizowano dwie sale ćwiczeń: zapaśniczą i gimnastyczną. Sale są przedzielone mobilną ścianką przesuwną, umożliwiającą ich połączenie. Na tej kondygnacji znajdują się także dwie szatnie z łazienkami, toaleta i pomieszczenie gospodarcze.

Istotne informacje o inwestycji

Wykonawcą Centrum Zapaśniczego w Bieżanowie było Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem sp. z o.o. z Krakowa. Koszt inwestycji wyniósł: 11 696 287,87 zł brutto prace budowlane + dokumentacja 116 850,00 zł brutto. Projekt wykonało Studio Architektoniczne Desiderata z Krakowa.

Centrum Zapaśnicze / fot. Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Parametry techniczne budynku:
Wysokość budynku 10 m
Powierzchnia zabudowy 681 m2
Powierzchnia użytkowa 1708,48 m2
Kubatura budynku 4700 m3
Powierzchnia utwardzona 1163 m2
Powierzchnia biologicznie czynna 2456 m2

Centrum Zapaśnicze / fot. Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Przypomnijmy, że 14 czerwca 2016 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski dokonał otwarcia piłkarskiego boiska treningowego KS Bieżanowianka (76×46 m) o nawierzchni  z trawy syntetycznej. Wykonawcą była firma Eversport sp. z o.o. z Warszawy. Pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, przeprowadziła rewitalizację i modernizację boiska za łączną kwotę  ok. 1 mln 326 tys. zł brutto. Środki pochodziły z budżetu Gminy Miejskiej Kraków oraz z dofinansowania w wysokości 509 888 zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Centrum Zapaśnicze / fot. Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

js

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca