Skąd w naszym domu bierze się ciepło? Program edukacyjny w NCK

To jedna z najważniejszych broni w walce o czyste środowisko. Edukacja. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej organizuje program edukacyjny dla uczniów klas II i III szkół podstawowych. – Chcemy budować postawy proekologiczne wśród najmłodszych – mówi prezes MPEC, Jan Sady.

Program „Przygody z ciepłem” realizowany jest przy współpracy z Nowohuckim Centrum Kultury, a wpisuje się w miejski projekt Akademia Młodego Krakowianina. Jednym z głównych punktów programu jest film animowany. Adresowany do dzieci, ale informacje zaskakują także dorosłych.

– Słyszałem od kilku dorosłych, że dopiero po obejrzeniu tego filmu tak naprawdę uświadomili sobie, że MPEC nie dostarcza wody bezpośrednio do kaloryferów, ani ciepłej wody do kranów – mówi Sady.

Film to nie wszystko, bo na dzieci, które wezmą udział w programie, czeka dużo innych atrakcji. Młodzi krakowianie uczą się piosenki, konstruują ciepłociąg i rozwiązują liczne zadania. Każda klasa otrzymuje maskotkę: pluszowy kaloryfer a każde dziecko edukacyjną książeczkę: „Skąd się bierze ciepło w naszym domu?”.

Do tej pory w programie wzięło udział 21 szkół, a więc około 600 dzieci. – Do końca tego roku szkolnego wiedzę o cieple zdobędzie kolejnych 600 małych krakowian – dodaje Sady. Oby umieli tę wiedzę wykorzystać w życiu codziennym, bo tylko tak możemy sprawić, by nam wszystkim żyło się lepiej i zdrowiej.

(mw)

fot. MPEC

Najnowsze

Co w Krakowie