„Skala skoku na kasę zszokowała samego prezesa. Tupnął nogą i zasiał panikę”

fot. DrabikPany via Foter.com

– Jest wykorzystywanie funkcji do obejmowania ważnych stanowisk. Wszystkie partie ulegają takim pokusom, szczególnie te u władzy. Skala jednak tego zorganizowanego skoku na kasę przez PiS jest tak duża, że zaszokowała samego prezesa. On tupnął nogą i zasiał panikę wśród członków PiS – mówił dziś radiu w Radiu Kraków poseł PO Bogusław Sonik. To jego komentarz do decyzji Jarosława Kaczyńskiego, że w najbliższych wyborach nie będą startować osoby, które zajmują wysokie stanowiska w spółkach skarby państwa.

– Jestem przeciwny obniżkom dla władz samorządowych, posłów i senatorów. To populizm. To kwestia jawna, głosowana przez rady przy samorządach. Spółki skarbu państwa wymykały się takie ocenie. My pokazaliśmy tę skalę i wzbudziło to niechęć i niezadowolenie obywateli – stwierdził Sonik.

Polityk odniósł się także do ewentualnie kolacji PO i Nowoczesnej z Jackiem Majchrowskim.

– Nie jeden raz mówiłem, że jest taka potrzeba czasu, żeby się zjednoczyć, żeby wygrać wybory w Krakowie. Terminu wyborów nie ma. Poczekajmy. Negocjacje są trudne. Jest kilka podmiotów, które chcą być na jednej liście. Ambicje ludzkie odgrywają tu rolę. Na przyszłość nie róbmy kartki wyborczej pionowo, ale poziomo. Lista nazwisk w poziomie i nie będzie kwestii jedynek, dwójek – dodał poseł.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

fot. DrabikPany via Foter.com

Zobacz także