Skandal na sesji Rady Miasta Krakowa. Mamy nagranie [video]. I komentarze radnych

Trzy słowa, w tym dwa nieparlamentarne i mamy skandal na sesji Rady Miasta Krakowa. „Skur… Hawranek je…y” – można było usłyszeć, gdy na mównicę wchodził radny Andrzej Hawranek. Skandaliczne słowa powiedział ktoś, kto uczestniczył w obradach zdalnie. Andrzej Hawranek twierdzi, że poznał głos osoby, która go obrażała. Zapowiada wytoczenie jej sprawy karnej.

Skandaliczne słowa padły w trakcie dyskusji nad projektem uchwały w sprawie parku „Dolina Prądnika”. Prowadzący obrady wiceprzewodniczący rady Michał Drewnicki zapowiedział, że głos zabierze Andrzej Hawranek i gdy ten wchodził na mównicę słychać było „Skur… Hawranek je…y”. Oto nagranie tego fragmentu sesji

Skandaliczne słowa mógł usłyszeć każdy, kto oglądał relację z sesji na żywo w internecie. Radni na gorąco komentowali skandal, do jakiego doszło podczas obrad.

„Słowa, które padły dzisiaj w kierunku Andrzeja Hawranka są absolutnie oburzające i nie mogą mieć miejsca. Oczekuję, że kancelaria RMK ustali ich autora” – skomentował Łukasz Wantuch (Przyjazny Kraków)

„Andrzej Hawranek #nigdyniebędzieszszedłsam. Na pohybel hejterom” – napisała z kolei Alicja Szczepańska (niezależna).

Nie wszyscy tak jednoznacznie ocenili skandal. „Przykro mi, że zostałeś dzisiaj obrażony, to nie powinno się zdarzyć, ale może przestałbyś robić z siebie ofiarę i grać zgorszonego, co? Bardzo nie lubię hipokryzji, a tak to trochę wygląda” – napisał Michał Drewnicki (Prawo i Sprawiedliwość) w mediach społecznościowych i przypomniał, że Andrzej Hawranek publikował posty z memami, w których w ostrych słowach atakowano PiS. Gdy podczas obrad radni domagali się wyjaśnienia sprawy i znalezienia autora obraźliwych słów, prowadzący sesję Michał Drewnicki apelował, by ktoś się przyznał do wywołania skandalu.

Sam Andrzej Hawranek zapowiedział, że autora obraźliwych słów pod jego adresem czeka pozew karny i cywilny. Radny Hawranek twierdzi, że rozpoznał po głosie osobę, która go obrażała.

Grzegorz Skowron

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie