Skandal w Sejmie! Poseł z Krakowa przemawiał z jointem w ręce [video]

Musisz przeczytać

Poseł z Krakowa wywołał skandal w Sejmie! Konrad Berkowicz z Konfederacji wszedł na mównicę sejmową z jointem w ręce. Według niego skandalem jest to, że za upicie dziecka alkoholem grożą 2 lata więzienia, a za zapalenia jointa – 3 lata.

Konrad Berkowicz słynie z szokujących i kontrowersyjnych zachowań. Tym razem poseł z Krakowa wywołał skandal w Sejmie, choć jego zdaniem skandalem jest zupełnie coś innego niż jego wystąpienie z jointem w ręce.

– Każdy dorosły człowiek powinien być wolny. To znaczy, że wolność mojej pięści kończy się na wolności Twojego nosa. Jako dorosły człowiek, mogę robić wszystko, dopóki nie naruszam wolności drugiego człowieka. Nawet szkodząc sobie, nawet popełniając błędy, choćby po to, żeby na tych błędach się uczyć. Na tym polega dorosłość – przekonuje poseł Berkowicz.

– Tymczasem żyjemy w państwie, które traktuje dorosłych ludzi jak dzieci, traktuje dorosłych ludzi jak przestępców. Na przykład dorosły człowiek za posiadanie jointa jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności! W polskim prawie dorosły człowiek, który weźmie 10-latka i go upije alkoholem jest zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności. A jeśli ktoś samodzielnie, na własną odpowiedzialność jako dorosły człowiek zapali jointa, grożą mu 3 lata więzienia =zwraca uwagę poseł z Krakowa.

– To jest skandal, to jest anty-wolność, to jest totalitaryzm i trzeba jak najszybciej z tym skończyć! – przekonuje Konrad Berkowicz.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca