Skandynawska firma zatrudni w Krakowie 200 programistów

W ciągu najbliższego roku w krakowskim oddziale skandynawskiej firmy TietoEVRY ma znaleźć pracę aż 200 programistów. Na chętnych czekają benefity i – jak zaznacza pracodawca – „skandynawska kultura pracy”.

TietoEVRY, firma z fińskim rodowodem otwiera kolejne rekrutacje. Zatrudnienie znajdą tam między innymi programiści, menedżerowie projektów, inżynierowie oprogramowania czy testerzy. Firma podkreśla wartości, na których opiera swoje działanie – skandynawską kulturę pracy, równy dostęp do stanowisk dla kobiet i mężczyzn oraz troskę o środowisko naturalne. TietoEVRY ma w Polsce cztery oddziały – w Szczecinie, Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie i Krakowie. W ciągu najbliższego roku w krakowskim oddziale ma znaleźć pracę aż 200 programistów. Oddział ten będzie odpowiedzialny za tworzenie zaawansowanych rozwiązań IT dla sektora finansów.

„Mieszkańcy Skandynawii wygrywają w rankingach najszczęśliwszych ludzi na świecie, na co bez wątpienia mają wpływ wyjątkowo dobre warunki pracy. Pracodawcy z tamtego regionu dbają o work-life balance, respektując prawo do urlopu i wypoczynku po pracy” – czytamy w ogłoszeniu o rekrutacji do pracy w Krakowie. – Taki podział i szacunek dla czasu wolnego naszych pracowników pozwala im wrócić do pracy w pełni sił. Korzystają na tym obie strony – mówi Katarzyna Wolska z TietoEVRY. „Co więcej, w Skandynawii stawia się także na szczerość i otwartą rozmowę. Dzięki temu pracownik może powiedzieć menedżerowi o tym, co źle funkcjonuje w firmie bez obaw o utratę premii. Takie podejście pozwala uniknąć zbędnych konfliktów, które pochłaniają dużo energii i koncentracji” – czytamy w kolejnym fragmencie zachęcającym do pracy w fińskiej firmie.

Na osoby dołączające do zespołu TietoEVRY czekają benefity – pakiety medyczne i sportowe, kursy językowe, hackathony, budżety szkoleniowe i ciekawe formy integracji. Kandydaci z innych miast po przejściu procesu rekrutacyjnego mogą liczyć także na pakiet relokacyjny.

Jedną z najważniejszych wartości skandynawskiej kultury pracy jest równość – wieku, płci, a nawet poziomu doświadczenia. „Dzięki temu dyrektorzy, menedżerowie i pracownicy niższego szczebla są traktowani w podobny sposób. Takie podejście pozwala uniknąć zbędnych formułek grzecznościowych w kontaktach, obawy o zgłoszenie uwag czy po prostu dystansu w codziennych rozmowach przy lunchu. Bycie z przełożonym „na ty”, luźne kontakty z współpracownikami, brak rywalizacji między działami – to wszystko powoduje, że panuje lepsza atmosfera i wzajemne zrozumienie” – chwali się fińska firma. – W naszej firmie kobiety na stanowiskach programistek czy testerek oprogramowania to żadna nowość. Równy dostęp do stanowisk dla kobiet i mężczyzn w trakcie rekrutacji to dla nas priorytet” – podkreśla Patrycja Bańczak, która odpowiada za procesy rekrutacyjne w krakowskim oddziale TietoEVRY.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie