Skarbówka zatrzymała ciężarówkę… Niezwykłe odkrycie!

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali ciężarówkę z linią technologiczną i materiałami do produkcji papierosów.

Pojazd zatrzymano w okolicach Spytkowic. Znajdowała się w nim linia technologiczną do produkcji papierosów. W naczepie kontrolowanego pojazdu były ukryte także materiały do uzyskania gotowych wyrobów.

– Zatrzymana linia produkcyjna może być warta ok. 1,4 mln złotych. To niewiele w porównaniu z wartością nielegalnych papierosów, które mogłaby wyprodukować – z olbrzymią stratą dla budżetu państwa. Funkcjonariusze ustalili, że towar nie został załadowany do samochodu w miejscu wskazanym w dokumentach przewozowych i może pochodzić z nielegalnego źródła – podaje KAS.

Zatrzymana „fabryka” waży ponad 3 tony i jest w stanie wyprodukować od 1,5 tys. do 2 tys. sztuk papierosów na minutę. 

W związku z zatrzymaniem toczą się 2 postępowania: osobne w sprawie bibuły papierosowej i osobne w sprawie reszty zatrzymanych materiałów.

– Funkcjonariusze pobrali kaucję 20 tys. złotych na poczet przyszłych kar pieniężnych, a kierowcę ukarano grzywną w wysokości 7,5 tys. złotych – informuje KAS.

 

Najnowsze

Co w Krakowie