Skażona woda pod Krakowem! Trzeba ją gotować przez dwie minuty

Musisz przeczytać

Skażona woda pod Krakowem – z wodociągu Wielmoża -Stara Wieś w gminie Sułoszowa w powiecie krakowskim. Wodę można pić tylko po przegotowaniu. Nawet do mycia zębów i owoców trzeba stosować wodę po gotowaniu przez co najmniej dwie minuty.

„Woda z wodociągu publicznego Wielmoża -Stara Wieś dla konsumentów miejscowości Wielmoża – ul. Stara Wieś, ul. Leśna, ul. Wesoła, ul. Spokojna, ul. Kamieniec Górny jest warunkowo zdatna do spożycia przez ludzi po uprzednim przegotowaniu” – informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakwie. W badaniach jakości wody z tego wodociągu stwierdzono podwyższoną liczbę mikroorganizmów.

Choć te mikroorganizmy nie stwarzają zagrożenia zdrowia dla konsumentów, z wody można korzystać tylko po przegotowaniu. Przegotowania wymaga woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków, niemowląt, dzieci do lat 2 oraz osób z obniżoną odpornością. Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.
Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca