Sklepy w krakowskich galeriach zamknięte. Efekt nałożonych sankcji na Rosję

Musisz przeczytać

Popularna siec sklepów sportowych Go Sport zamknęła od środy wszystkie 25 sklepów stacjonarnych w Polsce oraz sklep internetowy. To efekt sankcji gospodarczych, które zostały nałożone ponieważ  właścicielami sieci sklepów są  rosyjscy oligarchowie. W Krakowie sieć ma sklepy w Galerii Kazimierz i w Centrum Handlowym M1

Jak sprawdziliśmy w Galerii Kazimierz, nie działa mieszczący się tam sklep sieci GO Sport. Podobnie wygląda sytuacja w Centrum Handlowym M1. Spółka w komunikacie poinformowała, iż od 25 kwietnia zamyka wszystkie sklepy stacjonarne oraz sklep internatowy –  „W dniu 25.04.2022 r. GO Sport Polska Sp. z o.o. została objęta sankcjami gospodarczymi, które stawiają przyszłość spółki pod znakiem zapytania. Zgodnie z prawnymi restrykcjami, od dzisiaj do odwołania zostaje zawieszona działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego” – czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele sieci Go Sport tłumaczą, iż po wystąpieniu konfliktu zbrojnego na Ukrainie, podjęta została decyzja o sprzedaży sklepów w Polsce. Już  3 marca br. właściciele firmy GO Sport Polska podjęli decyzję o sprzedaży sieci  w celu zagwarantowania ciągłości zatrudnienia zespołu pracującego w  Polsce – „W związku z trwającą wojną w Ukrainie, już 3 marca br. właściciele firmy podjęli decyzję o jej sprzedaży w celu zagwarantowania ciągłości zatrudnienia międzynarodowego zespołu pracującego w Polsce. Proces sprzedaży jest obecnie na bardzo zaawansowanym etapie. Od samego początku Zarząd GO Sport Polska za priorytet stawiał sobie bezpieczeństwo blisko 500 pracowników oraz ich rodzin – zapewnienia im miejsc pracy oraz przyszłości. Na tym chcielibyśmy się skupić w najbliższym czasie – oświadczyła spółka w komunikacie.

Firma Go Sport Polska znalazła się na liście 50 osób i podmiotów objętych przez nasz kraj sankcjami. Jak wskazano, kilka lat temu sieć została kupiona przez singapurską spółkę, jednak rzeczywistymi beneficjentami są osoby pochodzenia rosyjskiego, w tym oligarchowie Nikolay Fartushnyak, Vladimir Fartushnyak oraz Alexander Mikhalskiy. Są oni współzałożycielami jednej z największych rosyjskich sieci sklepów sportowych Sportmaster.  MSWiA tłumaczy, że firma ta jest znaczącym płatnikiem podatków wspierających rosyjski budżet, dlatego nałożenie sankcji na spółkę GO SPORT POLSKA Sp. z o. o. przyczyni się „do zmniejszenia przychodów wymienionej firmy, a tym samym pośrednio wpłynie na zmniejszenie przychodów budżetu Federacji Rosyjskiej, z którego finansowana jest agresja przeciwko Ukrainie”.

Spółka podała, iż na bieżącą będzie informować o dalszym funkcjonowaniu sieci w Polsce – „Na bieżąco będziemy informować o kolejnych działaniach podjętych w celu zapewnienia ciągłości zatrudnienia oraz związanych ze zmianami w strukturach właścicielskich”

fot. screen
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca