Skradzionymi w Wieliczce kartami płacił za zakupy w Krakowie

Musisz przeczytać

W Wieliczce ukradł torebkę z dokumentami, złotym zegarkiem i kartami płatniczymi. Potem przy użyciu skradzionych kart dziewięć razy zapłacił za zakupy w Krakowie. Ma też na koncie kradzież roweru. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia, bo jest już w rękach policji.

Kryminalni z Wieliczki zatrzymali 60-latka podejrzewanego o kradzież torebki. Sprawca, w nocy z 29 na 30 czerwca 2022 roku, w Wieliczce, z terenu prywatnej posesji, ukradł torebkę wraz z dokumentami, kartami płatniczymi oraz złotym zegarkiem. Później dziewięciokrotnie posłużył się skradzionymi kartami dokonując transakcji sklepowych w Krakowie.

Kryminalni wielickiej komendy, prowadzili dochodzenie w związku z kradzieżą torebki wraz z dokumentami, kartami płatniczymi oraz złotym zegarkiem. – Zebrany przez śledczych materiał dowodowy a także działania operacyjne kryminalnych pozwoliły na wytypowanie sprawcy oraz ustalenie jego dokładnego wizerunku – relacjonują policjanci. Z akt postępowania wynikało, iż ten sam mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież roweru o wartości około 1500 zł. Jednoślad padł łupem złodzieja także Wieliczce.

Fot. Policja w Wieliczce

W ostatni poniedziałek, 25 lipca 2022 roku, około godziny 20:30, patrol kryminalnych zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego złodzieja. Sprawca został zatrzymany. – 60-letniemu mężczyźnie postawiono łącznie 12 zarzutów. Dziewięć z nich dotyczyło kradzieży z włamaniem, 2 kradzieży oraz jeden posługiwania się dokumentem innej osoby – wyliczają policjanci. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności, bowiem wszystkich tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca