Skrzyżowanie przy Bratysławskiej. Dobre wieści dla pieszych i kierowców

Wkrótce zostanie otwarte przebudowane skrzyżowanie ulic Bratysławskiej, Doktora Twardego i Wybickiego. W innej części Krakowa szykują się jednak utrudnienia. 

Jak informuje magistrat, od 15 czerwca od godzin południowych wykonawca linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej planuje przywrócić na tym skrzyżowaniu docelową organizację. Oznacza to, że znikną zwężenia, a pasy na wszystkich kierunkach zostaną otwarte, uruchomiona zostanie także sygnalizacja świetlna.

W ramach realizacji inwestycji tramwajowej do Górki Narodowej, skrzyżowanie zostało przebudowano, wymieniono instalacje podziemne, torowisko, a także nawierzchnię jezdni, chodników i ścieżek rowerowych.

Tymczasem tego samego dnia wprowadzone zostaną za to kolejne etapy tymczasowej organizacji ruchu na rozbudowywanej al. 29 Listopada. Inaczej pojedziemy na skrzyżowaniu z ul. Powstańców i na odcinku pomiędzy wiaduktami kolejowymi. Wprowadzona zostanie tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na al. 29 Listopada zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ul. Powstańców. Piesi będą kierowani do przejść przy ul. Siewnej i ul. Dobrego Pasterza. Taka organizacja ruchu w tym miejscu ma potrwać do końca sierpnia.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie