Śladem naszej publikacji. Przejście podziemne przy Jubilacie znów idzie do remontu

Przyczyną przecieków jest uszkodzenie izolacji przeciwwilgociowej nad przejściem podziemnym – tak urzędnicy tłumaczą przeciekający dach w wyremontowanym niedawno przejściu podziemnym przy Jubilacie. Dziś rano pisaliśmy, że remont trwał miesiącami, a mieszkańcy z utęsknieniem czekali na jego zakończenie. Tymczasem okazuje się, że przejście może nadawać się do kolejnej przeróbki! 

Więcej o remontowym bublu możecie przeczytać tutaj:

Kandydat na bubla roku? Co dopiero wyremontowane przejście znów wymaga remontu! [zdjęcia]

Przyczyną przecieków jest uszkodzenie izolacji przeciwwilgociowej nad przejściem podziemnym. Wymiana izolacji wymaga zdjęcia warstw bitumicznych i prawdopodobnie betonowej warstwy ochronnej, wymiany starej papy położonej na lepiku i położenie nowej warstwy izolacyjnej termozgrzewalnej i odtworzenie warstw ochronnych i nawierzchniowych. To wiąże się z wprowadzeniem ograniczeń w ruchu pojazdów na Alejach Trzech Wieszczów – poinformowało nas biuro prasowe Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

– Z uwagi na roboty toczące się w tym okresie w mieście – prace inwestycyjne PKP, Trasa Łagiewnicka, prace nakładkowe i remontowe, gestorów mediów, podjęto decyzję, że prace związane z izolacją zastaną przeprowadzone w tym roku, że kluczowe jest utrzymanie ruchu na Alejach w pełnej przepustowości komunikacyjnej – czytamy w odpowiedzi na nasze pytania.

W ramach bieżącego utrzymania, planowane są prace w 2 etapach: 

– w II kwartale br. wymiana izolacji pod istniejącym zieleńcem przy odpowiednich warunkach pogodowych;

– w okresie wakacyjnym, w którym natężenie jest mniejsze, roboty na pasach jezdni.

Remont przejścia zakładał wyposażenie go w windy – dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmiany okładziny, naprawę sufitu. Ściany zostały pokryte granitem (materiałem łatwym w utrzymaniu czystości). Obiekt został odebrany 27 grudnia 2018 roku. 

Jeśli chodzi o graffiti jesteśmy w kontakcie z wykonawcą i doprowadzimy do jego usunięcia.

– Dziś na koniec dnia Dyrektor ZDMK podjął decyzję o przeprowadzeniu kontroli realizacji tego zadania. W nowej strukturze ZDMK – połączony pion inwestycji i utrzymania dróg pozwoli na lepszą koordynację prac inwestycyjnych i utrzymaniowych – twierdzą urzędnicy.

Zobacz także