Religijnie, wypoczynkowo, krajoznawczo – opcji jest wiele, a daje je Tel Awiw, do którego od lutego przyszłego roku będzie można dolecieć z Krakowa. Bilety w sprzedaży są od dziś.
Połączenia z Krakowa do Tel Awiwu mają odbywać się dwa razy w tygodniu, a rozkład będzie się różnił w poszczególnych tygodniach. Do Izraela pasażerowie będą mogli dotrzeć w każdy wtorek oraz w środę lub czwartek (w zależności od tygodnia).
Z Tel Awiwu do stolicy Małopolski samoloty wystartują w poniedziałki oraz we wtorki lub środy. Wszystkie rejsy docelowo obsługiwane będą najnowocześniejszymi samolotami wąskokadłubowymi Boeing 737 MAX 8.
Nowe połączenia to odpowiedź na rosnącą popularność Izraela wśród polskich turystów.
– Uruchomienie rejsów do Izraela nie tylko z Warszawy, ale też z kilku portów regionalnych okazało się dobrą i przemyślaną decyzją. Od co najmniej roku Izrael to jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków kierunków wypoczynkowych i to przez cały rok. Cieszymy się, że możemy do tej oferty dziś dodać również połączenie z Krakowa, największego portu regionalnego w Polsce – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.
– Zróżnicowana siatka połączeń oferowanych przez dwudziestu trzech przewoźników jest atutem Małopolski i Krakowa. Do Gdańska, Warszawy, Chicago i tegorocznej nowości – Budapesztu – dołącza piąty kierunek oferowany przez LOT: Tel Awiw – podkreśla Radosław Włoszek, prezes Zarządu Krakow Airport. – Popularność Tel Awiwu wśród Małopolan oraz Krakowa wśród mieszkańców Izraela sprawiły, że już trzech przewoźników oferuje połączenia na tej trasie” – dodał.
Swoją wysoką pozycję Izrael zawdzięcza różnorodności, dobrej infrastrukturze i pogodzie, która sprzyja zwiedzaniu i wypoczywaniu niezależnie od pory roku. Lotnisko w Tel Awiwie znajduje się w sercu głównych atrakcji Izraela – blisko tętniącego życiem, rozrywkowego centrum Tel Awiwu, jak też pełnej zadumy i ważnej dla dziedzictwa historycznego i religijnego Jerozolimy. Tel Awiw jest też najlepszym punktem wypadowym do wyjazdów nad morza: Martwe, Śródziemne i Czerwone.
LOT konsekwentnie rozwija siatkę połączeń regionalnych. Pasażerowie mogą dziś latać do Tel Awiwu z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Lublina i Rzeszowa. Oprócz tego przewoźnik sprzedaje bilety na własne rejsy z Krakowa do: Gdańska, Warszawy, Budapesztu i Chicago (od początku lipca dwa razy w tygodniu), z Rzeszowa do Newark, z Poznania, Bydgoszczy i Olsztyna do Lwowa, z Bydgoszczy do Kijowa i z Katowic do Turynu.
LOT ma dziś w swojej rozkładowej ofercie 102 połączenia, co oznacza, że od 2015 r. przybyło ich 61. W tym czasie polski przewoźnik zaczął latać m.in. z Warszawy: do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio, Singapuru i Astany oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago.
Bilety LOT-u – m.in. na rejsy na trasie Kraków-Tel Awiw – są od dziś dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży LOT, w tym na stronie www.lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.
ip
zdjęcie tytułowe / fot. Kraków Airport