Ślubowanie 50 nowych policjantów [zdjęcia]. Ponad połowa z tej grupy będzie służyć w Krakowie

Podczas trzeciego naboru w tym roku do małopolskiej policji przyjęto 50 nowych funkcjonariuszy, w tym 9 kobiet. Ponad połowa nowych policjantów będzie służyć w Krakowie.

Ślubowanie nowych policjantów

Zdjęcie 1 z 17

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 10 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 16 nowych funkcjonariuszy, po 2 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i Komendy Miejskiej w Nowym Sączu.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zyska 5 funkcjonariuszy, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie 4 nowych policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku i Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zyska po 2 nowych policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Miechowie, Komenda Powiatowa w Oświęcimiu i Komenda Powiatowa w Zakopanem zyska po 1 nowym policjancie.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Szczegóły – Rekrutacja do służby w Policji – Policja Małopolska.

(red) (fot. małopolska policja)

Najnowsze

Co w Krakowie