Śmierć właściciela jadłodajni u Stasi. Wyrok w zawieszeniu

Sprawca wypadku, 30-letni Szymon P. usłyszał wyrok  roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata i czteroletni  zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowiadał za śmiertelne potrącenie autem na pasach Macieja Koniecznego, szefa krakowskiej jadłodajni U Stasi. 

Przypomnijmy, Maciej Konieczny przechodząc prawidłowo przez przejście dla pieszych, został potrącony przez jadący samochód marki Porsche. Do śmiertelnego potrącenia doszło w 2018 roku na ulicy Role w Suchej Beskidzkiej. Maciej Konieczny z urazem głowy i miednicy został przewieziony do szpitala. Niestety w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Jak informowała Anna Rezler, rzecznik prasowy suskiej policji, do potrącenia doszło w na środku jezdni, w chwili gdy mężczyzna wchodził od strony Ośrodka Wczasowego „Wodnik”, na przejściu dla pieszych. Wówczas to jadący od strony suskiego rynku samochód zatrzymał się, niestety kierujący Porsche (jechał z przeciwnej strony) nie hamował. W konsekwencji potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę.

Na procesie przed Sądem Rejonowym w Suchej Beskidzkiej oskarżycielem posiłkowym był syn ofiary, Przemysław Konieczny. Domagał się dla kierowcy kary czterech lat więzienia i pięcioletniego zakazu prowadzenia pojazdów, prokurator chciał łagodniejszej kary półtora roku pozbawienia wolności. Obrona wnosiła o taką karę, by nie łamać oskarżonemu życia. Na rozprawie w dniu 4 lutego 2022 sąd wymierzył oskarżonemu karę więzienia w zawieszeniu, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów i zapłatę po 6 tys. nawiązki. – Taki wyrok za śmierć mojego ojca to kpina – mówił po ogłoszeniu wyroku  Przemysław Konieczny. – Wystarczy być osobą niekaraną, jechać autem w stanie trzeźwości i można faktycznie bezkarnie zabić człowieka na pasach – taki jest sens wyroku w zawieszeniu – komentował.
Zdaniem sędzi w sprawie były okoliczności łagodzące. Szymon P. przyznał się do winy, wyraził skruchę, nie był do tej pory karany, także za wykroczenia drogowe. Obciążający był tragiczny skutek zdarzenia oraz rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, bo jako kierowca powinien zachować szczególną ostrożność zbliżając się samochodem do przejścia dla pieszych.

Maciej Konieczny był właścicielem jednej z najbardziej znanych krakowskich jadłodajni. Założyła ją w latach 20. ubiegłego wieku jego mama Stanisława. Pod koniec lat 80. Konieczny przejął rodzinny  interes. W jadłodajni U Stasi przy ul. Mikołajskiej stołowali się min. literaci, aktorzy i muzycy.

(JS)

 

 

Taki wyMaciej Konieczny, właściciel jednej z najbardziej znanych krakowskich jadłodajni. Założyła ją w latach 20. ubiegłego wieku jego mama Stanisława.rok to kpina, zwyczajne jaja – tak orzeczenie Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej komentował po wyjściu z sali rozpraw syn zabitego.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie