Śmiertelne ciosy nożem po awanturze przed blokiem w Czyżynach

Musisz przeczytać

Tragicznie skończyła się awantura przed jednym z bloków w Czyżynach. Przed wejściem stał 39-letni mężczyzna, kiedy z bloku wyszła para. Wywiązała się kłótnia, doszło do szarpaniny. Napastnik kilka razy ugodził nożem 39-latka. Nie udało się go uratować. Sprawca zabójstwa jest już w rękach policji, do końca życia może przesiedzieć w więzieniu.

„Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w czwartkowy wieczór, przed jednym z bloków w Czyżynach śmiertelnie ugodził nożem 39-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności” – informuje Komenda Miejska Policji w Krakowie.

Jak podaje policja, 15 lipca br. funkcjonariusze patrolujący rejon Nowej Huty otrzymali zgłoszenie, że przed jednym z bloków w Czyżynach (według internauty komentującego nasz wpis – to były Bieńczyce) doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Po przybyciu na miejsce policjanci zobaczyli leżącego na chodniku mężczyznę z ranami kłutymi w okolicach klatki piersiowej. Funkcjonariusze natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a po przybyciu pogotowia ratunkowego przekazali go w ich ręce. Poszkodowany został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. Niestety pomimo wytężonych starań lekarzy, życia 39-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Fot. Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Policjanci ustalili, że około godziny 20:30, na placu przed blokiem wywiązała się awantura pomiędzy parą 38-latków, którzy wyszli z bloku, a czekającym na zewnątrz 39-latkiem. W trakcie przepychanki 38-latek wyciągnął z kieszeni nóż, którym kilkukrotnie ugodził w okolice klatki piersiowej swojego oponenta, a następnie wbiegł z powrotem do bloku.

Policjanci weszli do mieszkania, w którym przebywać miał napastnik, jednak tam go nie zastali. Daleko się nie ukrył – mundurowi sprawdzili klatkę schodową i okazało się, że sprawca ukrył się na ostatnim piętrze. Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresora. Mężczyzna nie miał przy sobie noża – jak twierdził, wyrzucił go w czasie ucieczki. Policjanci dokładnie przeszukali rejon, w którym doszło do zdarzenia i w zaroślach przed wejściem do budynku znaleźli nóż kuchenny.

Zatrzymany, nietrzeźwy 38-latek (miał ponad 2,6 promila) został przewieziony do pobliskiego komisariatu, skąd następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. W kolejnych dniach śledztwa 38-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta w Krakowie zarzut zabójstwa. 18 lipca br. na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca